Downhill City Tour

 

Downhill to dyscyplina,  która polega na jak najszybszym zjeździe ze szczytu góry, do jej podnóża pokonując po drodze przeszkody naturalnie występujące w lesie (kamienie, korzenie, muldy) oraz te specjalnie przygotowane na trasie.

Downhill City Tour to cykl widowiskowych festiwali rowerowych, których głównym elementem jest wyścig rowerowy w dyscyplinie downhill, gdzie zawodnicy walczą o najszybszy czas na specjalnie przygotowanej przez nas trasie. My wyścig ten przenosimy z dzikich, górskich tras prosto do centrum miast. Dyscyplina jest niezwykle widowiskowa, a całe wydarzenie atrakcyjne zarówno dla startujących jak i wszystkich widzów.

Jest to nasz pierwszy pełnoprawny projekt, który swoją premierową edycję miał w czerwcu 2015 roku w Kłodzku. Od tamtego czasu udało nam się zrealizować już 9 wydarzeń w różnych miastach Polski z pełnym sukcesem.

 

Dual Edition

Zawody w formule Dual Edition są zbliżone do Downhill City Tour, różnica polega jednak na formule, w której to zawodnicy ścigają się równolegle po dwóch identycznych torach, co dodatkowo zwiększa widowiskowość. Zjeżdżając po pochyłym terenie w centrach miast pokonują liczne przeszkody takie jak skocznie, muldy, beczki, bandy, kłody i elementy infrastruktury miejskiej.

Relacje wideo ze wszystkich edycji Downhill City Tour